Warsztaty tańca współczesnego z Mikołajem Karczewskim

17-18 grudnia zapraszamy dzieci i młodzież (w wieku 10-15 lat) na warsztaty realizowane w ramach projektu “Nauczyciel w podróży”.

Warsztaty opierać się będą na doświadczeniach tanecznych i teatralnych Mikołaja Karczewskiego, bazujących na technikach z tańca współczesnego oraz praktyce Obstraction technique.

Zajęcia opierają się na schemacie – rozgrzewka, ćwiczenia techniczne i świadomościowe, następnie twórcze ich wykorzystanie w sekwencjach tanecznych czy improwizacji.

Uczestnicy warsztatu będą mogli poznać zasady rządzące ciałem będącym w ruchu – wykorzystanie pędu, zawieszenia, siły grawitacji do ruchu by stworzyć swobodny przepływ ruchu. Poprzez ćwiczenia oparte na poznawaniu nowych schematów ruchowych, improwizacji i zabawę – warsztat ma zadanie świadome doświadczanie ciała jako narzędzia pracy tancerza oraz swobodne pobudzenie kreatywności. Dzięki temu uczestnik zajęć będzie mógł zaobserwować bogactwo znaczeniowe ciała – jako środka wyrazu oraz zapisu kompetencji społecznych, kulturowych i emocjonalnych, które się w nim zawierają.

HAMORNOGRAM

Grupa 1: 10 – 13 lat

 • 17 grudnia: 16:30 – 18:00
 • 18 grudnia: 10:00 – 11:30

Grupa 2: 13 – 15 lat.

 • 17 grudnia:18:00 – 19:30
 • 18 grudnia: 11:30 – 13:00

MIEJSCE

 • DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych, ul. Zwycięstwa 8/1 lok.10 (Wjazd od ulicy Zwycięstwa- główna brama Madro),  Białystok

KOSZT UDZIAŁU

 • 15 zł/  udział w 2 dniowym warsztacie – opłata dokonywana przelewem bankowym na konto Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca po zakwalifikowaniu przez organizatora.

Nr. konta: 12 1240 1154 1111 0010 1789 0552, w tytule przelewu proszę wpisać – Imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę warsztatów/wydarzenia)

ZAPISY

 • Zapisy dokonywane są przez formularze internetowe dostępne poniżej. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Grupa 1: 10 – 13 lat – FORMULARZ ZAPISÓW – ZAPISY ZAMKNIĘTE
  • Grupa 2: 13 – 15 lat – FORMULARZ ZAPISÓW

KLAUZULA RODO

UWAGA: Przed udziałem w warsztatach niezbędne jest dostarczanie przez uczestnika zgody  rodzica lub opiekuna prawnego na udział w wydarzeniu.  Zgoda na udział niepełnoletniego

Projekt realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Lokalnym operatorem projektu jest Podlaskie Stowarzyszenie Tańca oraz Opera i Filharmonia Podlaska.

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego.

Nazwa zadania: Przestrzenie Sztuki Białystok
Dofinansowanie: 600.000 zł
Całkowita wartość: 720.000 zł

has been added to the cart. View Cart
Skip to content