3-4 września zapraszamy do udziału w warsztatach tańca współczesnego “Taniec śniącego ciała” z Anną Godowską i Sławkiem Krawczyńskim.

Warsztaty tańca współczesnego z Anną Godowską i Sławkiem Krawczyńskim poświęcone są autorskiej metodzie pracy ze snami, śnieniem i nieświadomością w praktyce tańca. To intensywny  warsztat  dla tancerzy i performerów o różnym stopniu zaawansowania i doświadczenia  artystycznego, którzy po raz pierwszy spotkają się z tą metodą pracy.

 • Podczas warsztatu zostanie przedstawiony sposób, jak korzystać z zasobów nieświadomości, która stanowi bogate i fascynujące źródło naszych twórczych i witalnych mocy. Uczestnicy poznają różne sposoby odnajdywania impulsów nieświadomości obecnych w snach, wspomnieniach, wyobrażeniach, fantazjach, a także w doświadczaniu świata i innych ludzi. Celem warsztatu jest także przedstawienie technik, za pomocą których impulsy nieświadomości są uświadamiane, rozwijane i przekształcane w taniec. Dzięki tym technikom można odkryć, głębiej poczuć i zrozumieć związki pomiędzy ciałem i psychiką oraz sposoby, jak te związki wykorzystać w procesie twórczym.
 • Ważnym celem warsztatu jest pokazanie pomostu pomiędzy  techniką tańca współczesnego a tańcem „źródłowym” rozumianym  tu jako naturalny, energetyczny przepływ treści psychicznych i duchowych poprzez ciało.
 • Metoda zastosowana podczas warsztatów jest efektem  kilkunastoletniej pracy badawczej i artystycznej Anny Godowskiej i Sławka Krawczyńskiego w zastosowaniu idei psychologii analitycznej Carla Gustawa Junga oraz psychologii zorientowanej na proces  Arnolda Mindella w praktyce tańca. 
 • Zgodnie z tymi ideami śnienie jest permanentną rzeczywistością. Jest obecne tu i teraz w doświadczeniach ciała, w fantazjach, wspomnieniach, relacjach z innymi ludźmi. Dlatego istotą i zarazem wielką zaletą naszej metody jest możliwość pracy z każdym rodzajem indywidualnego i zbiorowego doświadczenia.

Nasz projekt rozwijamy od 2004 roku, najpierw pod nazwą Taniec Śniącego Ciała, a od 2013 roku jako Święto Snów. Jego realizacja była możliwa dzięki wsparciu  takich instytucji jak Centre national de la danse Pantin w Paryżu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie,  Centrum le Manege w Mons,  Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w Poznaniu, Biuro Kultury Miasta Stołecznego Warszawy, Centrum Kultury w Lublinie,  Fundacja Ciało/Umysł. 

Większość naszych  przedsięwzięć artystycznych i edukacyjnych zrealizowaliśmy w ramach tego projektu, między innymi spektakle „Taniec śniącego ciała”, „Tańcząc Sarę Kane” , „Dion.is.us”, „Topinambur”, „Niżyński. Święto snów“ ,”Bataille i świt nowych dni”, „Simone”, „Kantor.Burza”, „Hamlet.Sen”.

Anna Godowska, Sławek Krawczyński

NA WARSZTATY  ZAPRASZAMY:

 Tancerki i tancerzy tańca współczesnego oraz performerów w wieku powyżej 16 lat, którzy:

 • postrzegają taniec i pracę z ciałem jako wehikuł do samopoznania i rozwoju
 • są ciekawi wewnętrznych odkryć i otwarci, by się nimi dzielić z innymi
 • są  gotowi do przekraczania granic własnej samooceny i krytyki 
 • mają w sobie szczerość, cierpliwość, pokorę i uważność

Ze względu na komfort pracy ilość miejsc jest ograniczona. 

HARMONOGRAM:

 • 03.września -godz. 15.00 do 18.30
 • 04.września – godz. 11.00 do 14.30

MIEJSCE: 

 • DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych, ul. Zwycięstwa 8/1 lok.10 (Wjazd od ulicy Zwycięstwa- główna brama Madro),  Białystok

KOSZT UDZIAŁU:

 • 15 zł/  udział w 2 dniowym warsztacie – opłata dokonywana przelewem bankowym na konto Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca po zakwalifikowaniu przez organizatora.

Nr. konta: 12 1240 1154 1111 0010 1789 0552, w tytule przelewu proszę wpisać – Imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę warsztatów/wydarzenia)

ZAPISY: 

NABÓR ZAMKNIĘTY

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Zgoda rodzica na udział w warsztacie osoby niepełnoletniej

KLAUZULA RODO

Projekt realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Lokalnym operatorem projektu jest Podlaskie Stowarzyszenie Tańca oraz Opera i Filharmonia Podlaska.

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego.

Nazwa zadania: Przestrzenie Sztuki Białystok
Dofinansowanie: 600.000 zł
Całkowita wartość: 720.000 zł

Skip to content