Warsztaty tańca współczesnego z Anną Godowską i Sławkiem Krawczyńskim poświęcone są autorskiej metodzie pracy ze snami, śnieniem i nieświadomością w praktyce tańca. To intensywny warsztat dla tancerzy i performerów o różnym stopniu zaawansowania i doświadczenia artystycznego, którzy po raz pierwszy spotkają się z tą metodą pracy.
- Podczas warsztatu zostanie przedstawiony sposób, jak korzystać z zasobów nieświadomości, która stanowi bogate i fascynujące źródło naszych twórczych i witalnych mocy. Uczestnicy poznają różne sposoby odnajdywania impulsów nieświadomości obecnych w snach, wspomnieniach, wyobrażeniach, fantazjach, a także w doświadczaniu świata i innych ludzi. Celem warsztatu jest także przedstawienie technik, za pomocą których impulsy nieświadomości są uświadamiane, rozwijane i przekształcane w taniec. Dzięki tym technikom można odkryć, głębiej poczuć i zrozumieć związki pomiędzy ciałem i psychiką oraz sposoby, jak te związki wykorzystać w procesie twórczym.
- Ważnym celem warsztatu jest pokazanie pomostu pomiędzy techniką tańca współczesnego a tańcem „źródłowym” rozumianym tu jako naturalny, energetyczny przepływ treści psychicznych i duchowych poprzez ciało.
- Metoda zastosowana podczas warsztatów jest efektem kilkunastoletniej pracy badawczej i artystycznej Anny Godowskiej i Sławka Krawczyńskiego w zastosowaniu idei psychologii analitycznej Carla Gustawa Junga oraz psychologii zorientowanej na proces Arnolda Mindella w praktyce tańca.
- Zgodnie z tymi ideami śnienie jest permanentną rzeczywistością. Jest obecne tu i teraz w doświadczeniach ciała, w fantazjach, wspomnieniach, relacjach z innymi ludźmi. Dlatego istotą i zarazem wielką zaletą naszej metody jest możliwość pracy z każdym rodzajem indywidualnego i zbiorowego doświadczenia.
Nasz projekt rozwijamy od 2004 roku, najpierw pod nazwą Taniec Śniącego Ciała, a od 2013 roku jako Święto Snów. Jego realizacja była możliwa dzięki wsparciu takich instytucji jak Centre national de la danse Pantin w Paryżu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Centrum le Manege w Mons, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w Poznaniu, Biuro Kultury Miasta Stołecznego Warszawy, Centrum Kultury w Lublinie, Fundacja Ciało/Umysł.
Większość naszych przedsięwzięć artystycznych i edukacyjnych zrealizowaliśmy w ramach tego projektu, między innymi spektakle „Taniec śniącego ciała”, „Tańcząc Sarę Kane” , „Dion.is.us”, „Topinambur”, „Niżyński. Święto snów“ ,”Bataille i świt nowych dni”, „Simone”, „Kantor.Burza”, „Hamlet.Sen”.
Anna Godowska, Sławek Krawczyński
NA WARSZTATY ZAPRASZAMY:
Tancerki i tancerzy tańca współczesnego oraz performerów w wieku powyżej 16 lat, którzy:
- postrzegają taniec i pracę z ciałem jako wehikuł do samopoznania i rozwoju
- są ciekawi wewnętrznych odkryć i otwarci, by się nimi dzielić z innymi
- są gotowi do przekraczania granic własnej samooceny i krytyki
- mają w sobie szczerość, cierpliwość, pokorę i uważność
Ze względu na komfort pracy ilość miejsc jest ograniczona.
HARMONOGRAM:
- 03.września -godz. 15.00 do 18.30
- 04.września – godz. 11.00 do 14.30
MIEJSCE:
- DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych, ul. Zwycięstwa 8/1 lok.10 (Wjazd od ulicy Zwycięstwa- główna brama Madro), Białystok
KOSZT UDZIAŁU:
- 15 zł/ udział w 2 dniowym warsztacie – opłata dokonywana przelewem bankowym na konto Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca po zakwalifikowaniu przez organizatora.
Nr. konta: 12 1240 1154 1111 0010 1789 0552, w tytule przelewu proszę wpisać – Imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę warsztatów/wydarzenia)
ZAPISY:
NABÓR ZAMKNIĘTY
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Zgoda rodzica na udział w warsztacie osoby niepełnoletniej
KLAUZULA RODO
Projekt realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki Taniec, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Lokalnym operatorem projektu jest Podlaskie Stowarzyszenie Tańca oraz Opera i Filharmonia Podlaska.