Fot. Mariusz Marciniak

 

Warsztat kontakt improwizacji w ramach projektu “Nauczyciel w podróży”

Serdecznie zapraszamy na kolejny warsztat z cyklu “Nauczyciel w podróży”. Tym razem z Łodzi do Białegostoku przyjedzie Sebastian Flegiel.

 

O WARSZTACIE:

Spotkanie poświęcone zostanie zapoznaniu się z koncepcją Improwizacji grupowej. Tematem przewodnim będą gesty komunikacji niewerbalnej oraz budowanie wspólnie rozumianego wachlarza możliwości ruchowych wewnątrz grupy.  Nasza praca podczas dwóch dni będzie się opierać na technikach natychmiastowej kompozycji, tańca współczesnego oraz Kontakt Improwizacji – w ujęciu “soft touch”. Warsztat przeprowadzony będzie za pomocą serii ćwiczeń mających na celu zapoznanie uczestników z możliwościami kreacji wewnątrz ramy, jaką jest grupa, współdziałanie w grupie oraz budowanie relacji w grupie.

– Sebastian Flegiel

Warsztat dedykowany jest dorosłym i młodzieży 15+

 

TERMIN

  • 26.11 godz. 17.00-20.00
  • 27.11 godz. 10.00-13.00

MIEJSCE

  • DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych, ul. Zwycięstwa 8/1 lok.10 (Wjazd od ulicy Zwycięstwa- główna brama Madro),  Białystok

KOSZT UDZIAŁU

  • 15 zł/  udział w warsztacie – opłata dokonywana przelewem bankowym na konto Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca

Nr. konta: 12 1240 1154 1111 0010 1789 0552, w tytule przelewu proszę wpisać – Imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę warsztatów/wydarzenia)

ZAPISY

  • Zapisy dokonywane są przez formularz internetowy dostępny poniżej. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

FORMULARZ ZAPISÓW

KLAUZULA RODO

UWAGA: W przypadku osób niepełnoletnich przed udziałem w warsztatach niezbędne jest dostarczanie przez uczestnika zgody  rodzica lub opiekuna prawnego na udział w wydarzeniu.

SEBASTIAN FLEGIEL O SOBIE:

“Od dwóch dekad zbieram i sklejam w spójną całość doświadczenia pochodzące z wielu dziedzin ruchu. Jestem tancerzem, ruchowcem, performerem, dyplomowanym instruktorem tańca, certyfikowanym masażystą oraz adeptem Aikido. Fascynuje mnie motoryka, anatomia, dynamika ruchu. Jego znaczenie i odbiór przez widza w oparciu o wspólnie czytaną symbolikę. Moje doświadczenie pozwala mi przyglądać się ruchowi z wielu perspektyw jednocześnie. Lubię dokonywać fuzji wiedzy dotyczącej różnych dziedzin. Lubię dokonywać jej w ruchu, jak i siedząc z kawą przy stoliku. Lubię o ruchu myśleć, a potem sprawdzać co z tego myślenia wynika w praktyce. Jestem filozofem i inżynierem, tnę ruch, rozkładam na części pierwsze i potem znów sklejam. Codziennym aktem istnienia, poszerzam wiedzę o ciele i procesach, jakie w nim zachodzą.

Aktywnie uczestniczę w popularyzacji tańca współczesnego i Kontakt Improwizacji w Polsce i za granicą. Szczęśliwie udało mi się na mojej drodze spotkać wielu świetnych nauczycieli i instruktorów z wielu dziedzin ruchu, którymi się zajmowałem i zajmuję. W przestrzeni CI byli to Nancy Stark Smith, Chris Aiken, Alicia Greyson, Karl Frost, Martin Keogh, Adrien Russi, Claire Filmon, Ray Chung, Rick Nodine, Charlie Morrissey, Roberta Anderson, Thomas Kempe, Andrew Harwood, Angela Dony oraz wielu innych.

Od 2013 roku regularnie uczę na Ogólnopolskich Warsztatach Tańca Współczesnego „Na Bosaka” w Połczynie Zdroju. Jestem autorem dwóch tekstów w antologii Kontakt improwizacja w Polsce (Warszawa 2019). Brałem udział w przedsięwzięciach oraz projektach artystycznych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Słowacji i Niemczech Współpracowałem z Kolegium Badań Interdyscyplinarnych “Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, wprowadzając studentów w świat tańca współczesnego. W Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu, pracowałem warsztatowo z Teatrem ZAR. Dla Teatrów CHOREA z Łodzi i Dada von Bzdülöw z Gdańska, prowadziłem zajęcia w technice Kontakt Improwizacji.”

W 2022 uzyskał tytuł magistra w Instytucie Choreografii i Technik Tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi

 

 

 

Projekt realizowany jest w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego..

Lokalnym operatorem projektu jest Podlaskie Stowarzyszenie Tańca oraz Opera i Filharmonia Podlaska.

 

 

 

has been added to the cart. View Cart
Skip to content