“ANGST” – premiera

16 października zapraszamy do Opery i Filharmonii Podlaskiej na premierę spektaklu tanecznego “ANGST”, w choreografii Tomasza Graczyka.

Spektakl to historia trójki bohaterów – każde z nich toczy choroba niewidoczna na zewnątrz, ponieważ osadzona w psychice. Taką chorobę łatwo ignorować, jednak jej objawy prędzej czy później wydzierają się na zewnątrz z wymęczonego ciała.

Alienacja prowadząca do depresji, wypaczony wizerunek i zbyt wygórowane oczekiwania stawiane przez społeczeństwo, a napędzane przez cyfrowy świat przy pomocy aplikacji dostępnych na wyciągnięcie ręki – przyczyniają się do pogłębienia neurotycznych zachowań u młodzieży.

Za pomocą techniki tańca współczesnego, improwizacji i pracy z przedmiotem powstał nowatorski spektakl, który nie tylko pochyla się nad tymi problemami zdrowia psychicznego wśród młodzieży, ale sięgając do metod terapeutycznych, jako źródła inspiracji do tworzenia materiału scenicznego, próbuje odnaleźć rozwiązania na zaistniałe problemy. Tylko czy skutecznie?

 

TERMIN
  • 16.10.2022 godz. 19:00
MIEJSCE
  • Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku imienia Stanisława Moniuszki
    Odeska 1, scena kameralna
BILETY
  • Bilety do kupienia w sprzedaży internetowej na naszej www (od dnia 03.10) lub na pół godziny przed spektaklem.
  • CENA: 15 zł

 

TWÓRCY

Kreacja/ kostiumy / wykonanie

Dorota Baranowska
Paula Gogol
Tomasz Graczyk
Choreografia: Tomasz Graczyk

Dramaturgia: Gosia Dębska

Kompozytor: Dawid Mkrtchyan

Reżyseria światła: Emil Lipski

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Lokalnym operatorem projektu jest Podlaskie Stowarzyszenie Tańca oraz Opera i Filharmonia Podlaska.

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego.

Nazwa zadania: Przestrzenie Sztuki Białystok
Dofinansowanie: 600.000 zł
Całkowita wartość: 720.000 zł

has been added to the cart. View Cart
Skip to content