Laboratoria Choreograficzne

Jak wyglądają kulisy pracy choreograficznej? Jak tworzy się spektakl? Osoby zainteresowane zagadnieniami związanymi z choreografią zapraszamy do udziału w białostockiej sesji projektu “Warsztat pracy choreografa” w roli obserwatora – uczestnika.

Projekt to głęboka eksploracja procesu twórczego. Daje wgląd w artystyczne ścieżki dojrzałych polskich choreografów nurtu tańca współczesnego. W jego ramach odbywają się trzy sesje warsztatowe. W Łodzi, Lublinie i Białymstoku.

Każda z trzech weekendowych sesji  to seria spotkań trwających około 20 godzin, podczas których artyści podzielą się swoimi metodami pracy oraz doświadczeniami, przywołując tworzone przez siebie spektakle i wspólnie dyskutując o nich. Każda z nich poświęcona będzie twórczości dwóch spośród sześciu zaproszonych choreografów.

Sesja realizowana w Białymstoku odbędzie się w dniach:
  • 21.10 (piątek) godz. 16.00-20.00 (Akademia Teatralna)
  • 22.10 (sobota) godz. 10.00-18.00  (Opera i Filharmonia Podlaska)
  • 23.10 (niedziela) godz. 10.00-17.00 (Studio Działań Kreatywnych Danceoffnia)
Udział w niej wezmą  następujący choreografowie:
  • Eliza Hołubowska
  • Marta Zawadzka
  • Paulina Wycichowska
  • Joanna Czajkowska
  • Tomasz Graczyk
Osoby zainteresowane udziałem w roli obserwatora sesji białostockiej zapraszamy do wypełnienia formularza poniżej. Dostępne są tylko 3 miejsca.
Decyduje kolejność zgłoszeń.

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Lokalnym operatorem projektu jest Podlaskie Stowarzyszenie Tańca oraz Opera i Filharmonia Podlaska.

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego.

Nazwa zadania: Przestrzenie Sztuki Białystok
Dofinansowanie: 600.000 zł
Całkowita wartość: 720.000 zł

has been added to the cart. View Cart
Skip to content